Nieprzejadanie się, a odchudzanie
Przejedzenie jest sygnałem, że organizmowi została dostarczona zbyt duża ilość kalorii, która będzie musiała zostać spalona. Nadwyżka energetyczna związana z przejedzeniem powoduje to, że organizm potrzebuje nie tylko więcej czasu na jej przetrawienie, ale także, że jej część zostanie zmagazynowana na poczet dalszego funkcjonowania organizmu.
Przejedzenie jest dla organizmu sygnałem, mówiącym o tym, że powinien on zrobić zapasy energetyczne na wypadek braku możliwości dostarczenia mu niezbędnych składników. Przejedzenie jest sygnałem dla organizmu, że kolejny posiłek może pojawić się w dużym odstępie czasu.
Chcąc zdrowo chudnąć należy zwrócić uwagę na to, że od stołu zawsze powinno wstawać się z lekkim niedosytem. Informacja o sytości jest przetwarzana w mózgu po około 20 minutach od zakończenia posiłku.
Ważne jest także to, aby nigdy nie czuć się przejedzonym. Niedosyt jest dobry – pozwala na dalsze normalne funkcjonowanie.
Przejedzenie natomiast wpływa na otępienie organizmu, dodatkowo wbrew pozorom zabiera mu energię, a co najważniejsze wpływa na powiększanie żołądka, który następnie będzie domagał się coraz większej ilości pokarmów.